• Rugsėjo 13 d. paskaita-diskusija su Tauragės senjorais „Melagienos, „deepfake“ ir pilkoji tiesos zona internete. Lektorius – Lukas Keraitis, žurnalistas, LRT Plius laidos „Mokslo sriuba“ bendraautorius, laisvai samdomas technologijų, mokslo ir interneto pasaulio gidas.

Informacijos prieinamumas skaitmeninėje eroje yra neabejotinas, tačiau jis taip pat kelia pavojų mūsų saugumui. Lengva pasiklysti visame  informacijos sraute, kurį mes gauname kiekvieną dieną ir tapti melagingų naujienų auka, ypač vyresnio amžiaus žmonėms.

Renginio tikslas – supažindinti senjorus su terminu „melagienos“, papasakoti, kiek jų mes gauname kiekvieną dieną, kaip jas atpažinti ir nebūti suklaidintam.

Kas yra melagienos,  ar jos visos vienodai pavojingos? Kaip sukurti kritinį mąstymą ir visuomenės atsparumą joms? Šie ir kiti klausimai bus aptarti su senjorais, kurie šiuo aspektu yra ypač pažeidžiamoje socialinėje grupėje, patars, kaip jas atpažinti, taip pat pristatys deepfake technologiją.


  • Iki metų pabaigos tęsis interaktyvios „Chlorofilinės“ pamokos moksleiviams, kurių metu yra ir bus gilinamasi į Žaliąjį kursą bei žiedinę ekonomiką. Projekte dalyvauja Tauragės Jovarų, „Aušros“ progimnazijų ir Žygaičių gimnazijos moksleiviai.

Renginių tikslas – įdomiai ir neįprastai pristatyti moksleiviams Žaliąjį kursą.

ED jau yra vedęs interaktyvias pamokas apie ES, kurios sulaukė didelio pasisekimo ir susidomėjimo. Todėl, panašiu principu planuojama sukurti užsiėmimus ir apie Žaliąjį kursą. Vyks komandinis darbas, kurio metu moksleiviai patys ieškos atsakymų į klausimus, spręs užduotis bei kvizus, pristatinės savo sukurtus projektus, bus ir nuotolinė veikla

Siekiama, kad šių mokyklų moksleiviai  netradiciniu būdu susipažins su  „Žaliuoju kursu“, dalyvaus komandiniame ir kūrybiniame darbe, įgytomis žiniomis galės dalintis su šeimos nariais ir draugais.


  • Rugsėjis – spalis

Videofilmukas „Šaltiniečiai“ – europiečiai“

„Šaltinio“ vardo mokyklas turi Alytus, Marijampolė, Panevėžys, Raseiniai ir Tauragė.

Tikslas – suvienyti šias mokyklas bendrai kūrybinei veiklai – filmuko apie savo, kaip jaunųjų europiečių, indėlį Europos ateičiai, sukūrimą bei sklaidą.

Šiuose miestuose esančias mokyklas aplankys Europe Direct vadovės,  prisistatys, papasakos apie savo veiklas ir paskatins dalyvauti video filmuko kūrime. Kiekviena mokykla turės sukurti po vieną iki 1-2 minučių trukmės filmuką, kaip jie, moksleiviai, prisideda prie geresnės Europos kūrimo. Visi moksleivių sukuti darbai bus persiųsti Tauragės kabelinei TV, kuri sumontuos bendrą video. Tada juo bus galima dalintis viešoje erdvėje, skatinat ir kitus moksleivius daryti įdomius, gerus darbus.

Tikimasi, kad moksleivius suvienys bendras kūrybinis darbas, jie pamąstys, kokie jų veiksmai prisideda prie tvaresnės,  geresnės Europos ateitis kūrimo, dalinsis galutiniu bendru video su savo draugais, tuo skatindami ir kitus imtis gražios veiklos.