Renginių ciklas „Išmani bendruomenė“, kurios tikslas išmokyti bibliotekininkus ir senjorų organizacijų atstovus naudotis nuotolinio renginių organizavimo ir bendravimo įrankiais.

Planuojami 2 mokymai (gali būti kontaktiniai arba nuotoliniai) regiono bibliotekininkams skaitmenine tema. Jie bus vykdomi kartu su Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės viešąja biblioteka.

Covid-19 karantinas bei praktika parodė, kokių žinių ir įgūdžių trūksta šiems darbuotojams, žengiant koja kojon su besikeičiančiu pasauliu, skaitmeniniais įgūdžiais, su veikla, persikeliančia į virtualų pasaulį. Bus surengti mokymai apie įrankius, kurių pagalba bibliotekos galės organizuoti virtualius renginius, bendrauti su savo skaitytojais, pritraukti daugiau jaunimo. Jų atsiranda vis naujesnių. Be to, šiai auditorijai bus naudinga gauti informacijos apie tinkamą ir paveikią veiklą socialiniuose tinkluose.

Tikimasi, kad bibliotekininkai patobulins kompiuterinio raštingumo gebėjimus, įgis nuotolinio bendravimo įgūdžių, o jų renginiai ir tradiciniai projektai turės galimybę persikelti į kitą – virtualią erdvę.